Zengin Olmak İsteyenler Okusun!

Orta sınıftakiler zengin olmak için lotodan para çıkması gibi kendi dışındaki unsurlardan medet umarken, ABD’li yazar Steve Siebold, bir kişinin kendi başına bunu başarabilmesi için yapması gerekenleri sıraladı.

ABD’li yazar Steve Siebold, CNBC.com’da yer alan analizinde bir kişinin kendi başına bunu başarabilmesi için yapması gerekenleri sıraladı.İşte Siebold’un son yayımladığı kitabına da konu olan görüşlerini anlattığı yazı: Hepimiz istediğimiz zaman istediğimiz şeyi yapmak için cebimizde yeterince para olmasını hayal etsek de, bu çoğumuz için bir hayal olmaktan öteye gitmez.

Zengin olmak o kadar kolay bir şey olmamasına rağmen aslında insanların düşündüğü kadar zor bir şey de değil. Eğer gerçekten bir milyoner olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey onlar gibi düşünmeyi öğrenmekten geçiyor.Zengin biri ile orta sınıftan biri arasındaki en büyük fark para hakkındaki düşüncelerinde görülüyor.Orta sınıfa mensup bir kişi, gelecekte karşısına çıkabilecek belirsizlikler nedeniyle hep kaygı duyarken bu duygu onu parasını korumaya ve biriktirmeye itiyor.Bunun tersine zengin olan kişiler özgür ve rahat kararlar alıyor. Para biriktirmek onlar için de önemli olmasına rağmen, bu kişiler zihinsel enerjilerini çoğunlukla insanlara hizmet etme ve problem çözmeye yönlendiriyor.Bunun yanında iki kesim arasında en çok şu düşünce farklılıkları göze çarpıyor:- Orta sınıf tasarrufa, zenginler kazanmaya odaklanıyor.

 • Orta sınıf çok çalışmakla servet elde edileceğine, zenginler ise aynı sonuca alınan risklerle ulaşılacağına inanıyor.
 • Orta sınıf paranın emek gücüyle kazanılacağını, zenginler bunun düşünsel taraftaki başarıyla geleceğini düşünüyor.
 • Orta sınıf parasının biteceği endişesi yaşarken, zenginler daha fazla para kazanmanın yolları arıyor.
 • Orta sınıf para konusuna duygusal bir açıdan bakarken, zenginler bunu mantıksal yoldan yapıyor.
 • Orta sınıf zengin olmanın kendilerinin kontrolünde olmadığını düşünürken, zenginler bunu yapabilecek gücün insanın içinde var olduğunu fikrine sahip.
 • Orta sınıfta loto mantığı hakimken, zenginlerde mantıklı hareket öne çıkıyor.
 • Orta sınıf içinde bulunduğu ekonomik durumdan kurtarılmayı beklerken, zenginler kimsenin gelip onları kurtarmayacağını biliyor.

“Zenginlik Zamanı” Kitabını okudunuz mu?

Kaynak: Fikir Avcısı

Paylaş!

"Zengin Olmak İsteyenler Okusun!" hakkında 9 yorum:

 1. Kesinlie dogru sozler . Omer kardes sen zengin olmaz icin cabalama hic. Kosovali engel olur sana . ;) sen arnavutca ve ya sirpca konusabiliyormusun . Adam me guzel kendi firkini koymus anlasilmayacak bir SEY Yok ortada . Tabi alayis sorunu yoksa;

  View Comment
 2. fakir zenginlerden -

  zenginlik icin zengin olanlarin sartlarina ve kosullarina sahip olmak gerekir birisinin yetenegi olsa dahi firsat kullanilamiyorsa hava alinir mesela cok ufak örnek ayni yetenege sahip iki mühendis biri falanca yerde calisir az para alir,cok para alanin yerinde olmak ister ama ayni ise alinmaz dolayisiyla ayni sartlara sahip olamaz ve hava alir ayni sartlari ve ayni sanslari yakalayanlar zengin olur gerisi luft

  View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php