YA-PA Yayın Evi Franchising ve Şartları

YA-PA Yayınevi franchising veriyor, ürün satış bayiliği, YA-PA Anaokulu franehise bedeli, Anaokulu Bayiliği, anaokulu franchise, okul öncesi çocuklarına yönelik hizmet. Tokat’taki 17 yıllık kitapçılık deneyiminden sonra yayıncılık yapmaya karar veren Turhan Özduru, yayıncılığı seçtikten sonra fark yaratmaya karar vererek, okul öncesi eğitim alanında uzmanlaşmış bir yayınevi kurmaya karar veren, çocuk eğitimine gönül vermiş bir girişimci.

Özduru, bu fikirden yola çıkarak 1981 yılında, 0-6 yaş çocuklarına yönelik kitap vc eğitim materyali üretmek amacıyla YA-PA Yayınlarını kurmuş. YA-PA, bugüne kadar çocuklara, eğitimcilere ve anne-babalara yönelik toplam 2 bin 500 çeşit yayın yapmış bir şirket. YA-PA, söz konusu yayınların yanı sıra okul öncesi eğitimin yaygınlaşması ve eğitimde kalitenin yükselmesi için seminer, kongre ve kampanyalar da düzenlemiş.

YA-PA, şimdi de okul öncesi çocuklarına yönelik hizmet alanlarını dikkate alarak, beş kategoride franchise veriyor. Örneğin, bunlardan biri olan ürün satış bayiliği, yayınların ve eğitim materyallerinin perakende ve toptan satışını yapıyor. Çocuk kulübünde ise okul öncesi çocukların bireysel gelişimlerine uygun olarak kitap ve eğitim materyali desteği sağlanıyor. ÇOGEM’de ise çocuklar ve ailelerine yönelik psikolojik danışma ve eğitim hizmetleri veriyor.

10 Bin TL Giriş Bedeli

Öncelikle yatırımın anaokulunun büyüklüğüne göre değiştiğini söyleyelim. Yaklaşık 200 metrekare kapalı alana sahip, bahçeli ve iki katlı bir mekân için yatırım bedelinin yaklaşık 150 bin YTL olacağı düşünülüyor.

YA-PA Anaokulu için yatırım yapacak işletmeciler, franehise kapsamında YA-PA Genel Merkez ile ilişkilerinde bazı mali sorumluluklar üstlenmiş oluyor. Özüduran, bu sorumlulukları şöyle anlatıyor:

“YA-PA Anaokulu franehise bedeli olarak, bir kereye mahsus olmak üzere 10 bin YTL alınıyor. Anaokulunun aylık cirosundan yüzde 10 katkı payını periyodik olarak alıyoruz. Bu ödemeler üç aylık raporlamalarla I birlikte, üç aylık dilimlerde ödeniyor. Sözleşmeyi en az iki yıllık yapıyoruz. Genel merkezimiz, bu ödemelerden elde ettiği gelirlerle, ulusal reklam, YA-PA web sayfasında link, sistemin gerektirdiği danışmanlık hizmetleri ile ilgili harcamaları yapıyor.”

En az 50 öğrenci Öte yandan anaokulu için belirlenmiş bazı kriterler söz konusu… Örneğin, anaokulunun bahçe içinde müstakil bir bina ve minimum 200 metrekare kapalı alana sahip olması şart. En az 50 öğrenci kapasiteli, önünde servis için yer olabilecek, trafikle çok içli dışlı olmayan bir mekanın anaokulunu kurmak için ideal olduğu belirtiliyor.

YA-PA Anaokulu için belirlenecek binanın bahçeli olması gerekiyor. YA-PA, anaokulunun tip projesinin hazırlanmasında, akademik, öğretim, ölçme ve değerlendirme yöntemlerinde, rehberlik hizmetlerinde ve öğretmen-aile eğitimleri gibi konularda destek veriyor.

Başvuru için: 0212 511 86 36

Kaynak: Myfikirler.com

Paylaş!

"YA-PA Yayın Evi Franchising ve Şartları" hakkında 1 Yorum:

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php