Uzman çavuş alım başvuruları başladı
Benzer İş Fırsatları Haberleri
 1. EPDK, 25 Enerji uzman yardımısı alımı yapacak
 2. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği uzman yardımcısı alacak
 3. TAEK sınavla 34 atom enerjisi uzman yardımcısı alacak
 4. Kamuya personel alımı sınırlı sayıda olacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 2013 yılı uzman çavuş alımı için başvuruları kabule başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2013 yılı uzman çavuş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel alacak. 01 Ocak 2013 tarihinden itibarenwww.kkk.tsk.tr internet adresi üzerinden ön başvurular alınmaya başlandı. Başvuru koşulları ve adaylarda aranan nitelikleri içeren başvuru kılavuzuna aynı adres üzerinden erişilebiliyor. İş fikriniz var sermayeniz yok ise üzülmeyin. Hibe kredilerine başvurun!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada adayların yazılı sınav, ön sağlık, fiziki kabiliyet testi ve mülakat gibi bütün sınav aşamalarının bir gün içerisinde tamamlandığı vurgulanırken uzman çavuşların özlük haklarında yapılan iyileştirmeler de şu şekilde açıklandı:

Son yıllarda uzman erbaşların özlük haklarında önemli iyileştirmeler yapılmıştır. Bu kapsamda;

 1. Mevcut uzman erbaş maaşları:
  Komando Uzman Erbaşlar için: 3.500 TL’nin üzerinde,
  Diğer Uzman Erbaşlar için: 2100 TL’nin üzerindedir.
  Bu rakamlara eş ve çocuk yardımı dâhil edilmemiştir. Uzman erbaş maaşlarının daha da iyileştirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.
 2. Yaş sınırı nedeniyle Silahlı Kuvvetlerden ayrılacak olan uzman erbaşlardan; istekli olanların Milli Savunma Bakanlığı, MSB ANT Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar Devlet Memuru olarak istihdam edilmelerine imkân sağlanmıştır.
 3. Özlük hakları ile ilgili olarak devam eden diğer çalışmalar:
 •  İç güvenlik bölgelerindeki görev sürelerinin düşürülmesi,
 •  Uzman erbaşların öğrenim düzeyleri dikkate alınarak, ilerleyebilecekleri derece ve kademelerin yeniden düzenlenmesi maksadıyla, 926 sayılı TSK Personel Kanunu ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nda değişiklik yapılması,
 •  926 sayılı TSK Personel Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile fazla mesai ücretinin ödenmesi,
 •  926 sayılı TSK Personel Kanunu ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile uzman erbaşlara, astsubaylara verilen ek göstergelerin 2/3′ünün verilmesi ve derecelerine göre Silahlı Kuvvetler Hizmet Tazminatının ödenmesi,
 •  Üç ay ve daha fazla uzun süreli istirahat alan uzman erbaşların ilişiklerinin kesilmemesine yönelik mevzuat çalışmalarıdır.

Kaynak: Fikir Avcısı

PAYLAŞ!
 • gplus
 • pinterest

"Uzman çavuş alım başvuruları başladı" hakkında 2 yorum:

 1. mustafa gültan
  27 Mart 2013 at 15:14

  ben mustafa gültan 25 yaşındayım uzman çavuş olmak istiyorum

 2. mustafa gültan
  27 Mart 2013 at 15:20

  ben musatafa gültan 25 yaşındayım uzman çavuş olmak istiyorum

Yorumlarınızı paylaşır mısınız?