Teb’den Bir Kobi Yeniliği Daha

Global rekabette gerekli olan bilgi ve gelişmeyi işletmelere ücretsiz sunan Türkiye’nin küçük ve orta boy işletmelerine özel ilk internet televizyonu TEB KOBİ TV (www.tebkobitv.com) üyelerinin sayısı 100 bine ulaştı.

5 yılda 12 milyon kişi tarafından izlenen kanal; vergi, sosyal güvenlik, teşvik konularındaki uzmanlarıyla vergiden pazarlamaya, mevzuat değişikliklerinden iş hukukuna kadar birçok konuda işletmelerden gelen 10 bin soruyu cevaplandırdı.

Küçük ve orta boy işletmelerin global rekabette ihtiyacı olan bilgiye ücretsiz ulaşmalarını sağlamak amacıyla Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından kurulan, bankacılık sektörünün KOBİ’lere özel ilk internet televizyonu TEB KOBİ TV’nin video sayısı da 5 bine ulaştı. KOBİ’lerin ilgisini çekebilecek konularda bilgi içeren videoların yer aldığı bir kanal oluşturma hedefiyle 2006’da kurulan televizyon kanalını geçen 5 yılda yaklaşık 12 milyon kişi izledi. Kanal üzerinden pazarlama ve satış alanında yeni iş fırsatları, ihracat hedefleri, yurtdışı pazarlar ve sektörlerle ilgili haberler, sanayi ve ticarete yön veren mevzuat değişiklikleri hakkında güncel bilgilere ücretsiz ulaşılabiliyor.

Televizyon, iş dünyasından siyasete, sektör temsilcilerinden uzmanlara kadar KOBİ’leri ilgilendiren her türlü görüşü, bu işletmelerin iş yaşantılarında dikkat etmesi gerekenleri, işletmelere giyim ipuçlarından sağlıklı beslenmeye kadar onların dünyasına ait her şeyi 7 gün 24 saat ücretsiz sunuyor. Aynı zamanda TebNaklenFinans hizmeti ile borsa endeksi, hisse senedi fiyatları ile tahvil-bono piyasası verilerine, Merkez Bankası, serbest piyasa ve Kapalıçarşı döviz kurlarına, yurtiçi-yurtdışı değerli metal fiyatlarına, yatırım fonları verilerine rahatlıkla ulaşılabiliyor. KOBİ’lerin dünyayla yabancı dil bilgisine gerek duymadan 64 farklı dilde iletişim kurmalarını karşılıklı olarak kendi dillerinde zahmetsizce, zaman kaybetmeden yazışmalarını, anlaşmalarını sağlayan ve yabancı dil bilme zorunluluğunu ortadan kaldıran online anlık iletişim platformu Kobilingo’dan da ücretsiz faydalanabiliyorlar.

Paylaş!

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php