Optimum Outlet İle 2500 Elemana İş Olanağı

Rönesans inşaat girişimleri ile Adana merkez mahallesinde açılan Optimum outlet avm toplamda 2500 kişiye iş olanağı sağlayacak. Rönesans holding yönetim kurulu başkanı Erman Ilıcak, Adana’da resmi açılışı yarın yapılacak Optimum Outlet Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen kokteylde yaptığı konuşmada, bu proje ile Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Alışveriş merkezinin yapılabilmesi için yaklaşık 720 hak sahibine 60 milyon liraya yakın ödeme yaptıklarını anlatan Ilıcak, şunları kaydetti: Rönesans inşaat iş başvurusu yap

“Aslında bütçemiz 30 milyon lira civarındaydı ama iki katına çıktık. Bütçemizin çok üzerine çıkınca ABD’li bir ortak almak durumunda kaldık. Onlar da proje ile ilgilendiler ve destek verdiler. Bu proje için toplamda 150 milyon lira yatırım yapıldı. 70 milyon lira da kiracılarımız harcamış oldu. Yani Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi için toplamda 220 milyon lira yatırım yapıldı.”

Ilıcak, alışveriş merkezinde 2 bin 500 kişinin istihdam edileceğini belirterek, “Alışveriş merkezimizi her yıl 12 milyon kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Böyle projeler kolay gerçekleşmiyor. Burası 2 bin 500 arkadaşımıza iş kapısı olacak ve Adana’nın kalkınmasına katkı sağlayacak. Bize destek verenlere teşekkür ediyorum. Adana halkına yakışır bir eser ortaya çıkarmaya çalıştık” dedi.

Adana Valisi İlhan Atış ise alışveriş merkezinin sağladığı istihdamın önemine işaret ederek, “Biz 3 kişiye iş bulanı kahraman ilan ediyoruz. Sizi de süper kahraman ilan ediyoruz. Burada Adanalıların yaşam kalitesi artacak” diye konuştu.

Kaynak: elemanara.org

Paylaş!

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php