Milli İstihbarat Teşkilatı Eleman Alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), erkek istihbarat uzman yardımcıları alacak. Bunun için tanıtım filmi hazırlandı. Teşkilatın şartları arasında 35 yaşını doldurmamış, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve iyi derecede yabancı dil bilmek var. Analitik yönü kuvvetli, iletişim yeteneği güçlü, araştırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahibim diyenler.

MİT, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere erkek istihbarat uzman yardımcıları alacak. İlk kez tanıtım filmi hazırlandı. Aranan şartlar ise teşkilatın internet sitesinden yapılan duyuruda yer aldı. Ama başvuru süreci bile zor. Aday adaylarında bir dizi özellik aranıyor. Buna göre, aday adaylarının sağlıklı, 35 yaşını doldurmamış, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Askerlik görevini fiilen tamamlamış ya da üç ay içinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerliğini en erken Temmuz 2012’ye kadar erteletmiş olmak da yine şartlar arasında.

Ve kamu personel seçme sınavından teşkilatın istediği puanları almış olmak. Aday adaylarının yabancı dil bilmesi de şart. Üstelik KPSS’den belirtilen puanları alamamış olan aday adaylarının işi daha da zor. Çünkü onlardan Arapça, Çince, Ermenice, Sırpça, Peştuca gibi yabancı dillerden birini bilmeleri bekleniyor. Bu şartları karşılayanlar en geç 21 Ekim’e kadar MİT Müsteşarlığı’na ulaşacak şekilde başvurularını posta yoluyla yapmaları gerekiyor.

Kaynak: Sabah

Paylaş!

"Milli İstihbarat Teşkilatı Eleman Alımı" hakkında 3 yorum:

 1. hayatım da buna katılabilmek için herşeyi yapardım ama yetişemedim sınava milli istihbarat teşkilatından biri olmak onur vericidir ;türkiye cumhuriyetini temsil eden özel bir teşkilatı temsil etmek büyük bir gururdur.

  View Comment
 2. evet biz bu olanaklardan yararlanamadık şimdi bir sayfada hepsi kolay bence mit devrim yaptı ve bizim sol tarafımızdır mit olacak ki bizler rahat uyuyalım

  View Comment
 3. yusuf kurtuluş -

  SLM BEN 1956 BURSA DOĞUM LU YUSUF KURTULUŞ…Ben milli istikbarat teşkilatın da görev almak istiyorum askerliğimi paraştçü komando olarak yaptım macedonya göçmeniyim 1980 den bu yana yurt dışların da çalıştım saudi arabia libya kuwaıt bulgaristan macedon dillerine sahibim sıpça arapça az nitelikte ingilizcem var afrika arap dillerini bilirim tunus.fas.cezair libya mısır körfez ülkelerinin dilini de bilirim ve konuşurum.yurt içi ve yurt dışı hizmetlerinize talibim bu vatan için gerekirse ölürüm çok sağlıklıyım yeni emekli oldum ama vatanıma ölene kadar hizmet etmek istiyorum saygılarımla yusuf kurtuluş mobil.05342556800
  05354012817 skype.yusuf.kurt33

  View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php