KOSGEB Hibe Kredileri ile kendi işinizi kurun
Benzer Haberler Haberleri
 1. Üniversite öğrencisi kardeşlerin Peggymatic girişimi
 2. Doğru zamanlama eşittir; başarı!
 3. KOSGEB ve Uludağ TTO iş birliğini artacak
 4. Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Bursa’nın

Kendi işinizi kurmayı düşünmez misiniz? Sermayeniz olsa kendi işinizi kurar mısınız? İşte size devletten karşılıksız ve bankasız hibe krediler..

Bakan Ergün’ün verdiği bilgilere göre girişimcilik destek programı kapsamında ilk defa işyeri açacak 400 kişiye 27’şer bin lira hibe desteği sağlanacak. 27 bin liranın 5 bin lirası işletmenin kuruluşu sırasında verilecek. 10 bin lira kuruluş döneminde makine teçhizat ve ofis donanımı için aktarılacak. Geri kalan 12 bin lira da işletme giderlerine destek olmak amacıyla her ay biner lira şeklinde ödenecek. Ancak bu destekleri alabilmek için kurulacak işletme birinci veya ikinci teşvik bölgesindeyse toplam giderin yüzde 40’ının; üçüncü veya dördüncü bölgesindeyse yüzde 30’unun girişimci tarafından karşılanması gerekiyor. Kadın veya engelli girişimciler ise bölgeye göre yüzde 30 ve yüzde 20 katkıyla söz konusu 27 bin lira destekten yararlanarak işletmelerini açabilecekler.

Daha fazla bankasız kredi ister misiniz?

Bu kredi sadece 400 kişi için ama siz her şartta devletten hibe kredi alabilirsiniz. Bunları nasıl yapacağınız Hibe Krediler Kitabında (tıkla incele) detaylıca açıklanmış ve size bizzat danışmanlıkta yapıyorlar.

İster hayvancılık için teşvik kredisi, ister iş kurma kredisi, isterseniz tarım kredisi çekin. Kendinize güveniyorsanız devlet size işinizi kurmanızda yardımcı olacaktır. Ben bu işin uzmanı değilim ama etrafımda hibe kredi alanlar var. Biraz çetrefilli bir iş olsa da Kosgeb Kredisi ile iş kurmak mümkün..

Hibe Krediler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın..

PAYLAŞ!
 • gplus
 • pinterest

"KOSGEB Hibe Kredileri ile kendi işinizi kurun" hakkında 18 yorum:

 1. nursel aloğlu
  15 Mayıs 2013 at 09:31

  slm bende kuaför salonu açmak istiyorum ama açamıyorum evlendim ayrıldım hç bir gelirim yok ailem bakıyo iki oğlum yanımda sizden yardım istiyorum 05382271403 tlfn numaram saygılarımla teşkür ederi allahıma emanet olun

Yorumlarınızı paylaşır mısınız?