KOSGEB Hibe Kredileri ile kendi işinizi kurun
Benzer Haberler Haberleri
 1. Üniversite öğrencisi kardeşlerin Peggymatic girişimi
 2. Doğru zamanlama eşittir; başarı!
 3. KOSGEB ve Uludağ TTO iş birliğini artacak
 4. Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Bursa’nın

Kendi işinizi kurmayı düşünmez misiniz? Sermayeniz olsa kendi işinizi kurar mısınız? İşte size devletten karşılıksız ve bankasız hibe krediler..

Bakan Ergün’ün verdiği bilgilere göre girişimcilik destek programı kapsamında ilk defa işyeri açacak 400 kişiye 27’şer bin lira hibe desteği sağlanacak. 27 bin liranın 5 bin lirası işletmenin kuruluşu sırasında verilecek. 10 bin lira kuruluş döneminde makine teçhizat ve ofis donanımı için aktarılacak. Geri kalan 12 bin lira da işletme giderlerine destek olmak amacıyla her ay biner lira şeklinde ödenecek. Ancak bu destekleri alabilmek için kurulacak işletme birinci veya ikinci teşvik bölgesindeyse toplam giderin yüzde 40’ının; üçüncü veya dördüncü bölgesindeyse yüzde 30’unun girişimci tarafından karşılanması gerekiyor. Kadın veya engelli girişimciler ise bölgeye göre yüzde 30 ve yüzde 20 katkıyla söz konusu 27 bin lira destekten yararlanarak işletmelerini açabilecekler.

Daha fazla bankasız kredi ister misiniz?

Bu kredi sadece 400 kişi için ama siz her şartta devletten hibe kredi alabilirsiniz. Bunları nasıl yapacağınız Hibe Krediler Kitabında (tıkla incele) detaylıca açıklanmış ve size bizzat danışmanlıkta yapıyorlar.

İster hayvancılık için teşvik kredisi, ister iş kurma kredisi, isterseniz tarım kredisi çekin. Kendinize güveniyorsanız devlet size işinizi kurmanızda yardımcı olacaktır. Ben bu işin uzmanı değilim ama etrafımda hibe kredi alanlar var. Biraz çetrefilli bir iş olsa da Kosgeb Kredisi ile iş kurmak mümkün..

Hibe Krediler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın..

PAYLAŞ!
 • gplus
 • pinterest

"KOSGEB Hibe Kredileri ile kendi işinizi kurun" hakkında 18 yorum:

 1. KUDRET VURGUN
  25 Aralık 2010 at 07:13

  Adana sarıçama baglı incirlik ilçesinde oturuyorum geçinemiyorum ve kendi çapımda bakkal açmak istiyorum krediden yararlana bilirmiyim.

  • Kobi Destek
   26 Aralık 2010 at 13:06

   Kudret Bey;

   Hibe kredilerinde nerede oturduğunuzun bir önemi yoktur.. Önemli olan hibe kredi başvurusunun doğru ve düzgün yapılması ve yapmak istediğiniz işin devlet tarafından uygulanabilir olduğunun kabul görmesidir..

   Hibe Krediler kitabı bu işlemlerin doğru ve düzgün nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak anlatmakta ve özel danışmanlıkda yapmaktadır..

 2. ali özer yokuş
  29 Aralık 2010 at 09:45

  ben bir şirkette marangoz olarak çalışıyorum kendi işimi kurmak istiyorum kendime çok güveniyorum fakat benım kalfalık belgem var ustalık belgem yok 1 sene sonra alacam) kalfalık belgesini 1999’da aldım muğla datçada ikamet ediyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiz başvuru ve detaylı bilgiyi nerden alabilirim..

 3. Erdogan koç
  03 Ocak 2011 at 07:51

  benim ufak çapta modelhanem var ben burayı büyütüp bilgisayarlı modelhaneye dönüştürmek istiyorum ve gerçekten sermayeye ihtiyacım vardı bu iyibir destek olabilir peki ama alabilirmiyim bilmiyorum eger alabilirsem son basvuru tarihi nezaman teşekkürler.

 4. caner can aydın
  19 Ocak 2011 at 04:29

  bende bir internet cafe kurmayı planlıyorm giresunda suan askerdeyım teskereme az kaldı ve nasıl kredı alacagımı bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz cnraydn@otmail.com teşekkurler

 5. Ali TUZUN
  31 Ocak 2011 at 06:55

  MYO, Tibbi Ve Arom. Bitkiler mezunuyum.
  Isimi iyi biliyorum. Imalat Projesi hazirlasam. Desteklermisiniz.
  Saygilarimla

 6. ömer taşcı
  01 Haziran 2011 at 11:24

  merhaba, babam köyünde bulunan arazide tarım yapıpı ağaç dikmek istiyor, bunun için devlet desteğini kullanabilmek istiyoruz, ancak köyde bulunan araziler babadan kaldığı ve tapuda tam anlamı ile bölünmedi , yararlanabilirmiyiz, nasıl nerelere başvurmalıyız

 7. murat güldane
  24 Ekim 2011 at 23:04

  merhaba ben ankara da yaşıyorum .kendi işimi kurdum borçtan kurtulamıyorum kobi destek kredisine müracaat ettim ancak olumlu bir haber alamadım kış geldi piyasanın durumu malum ben bu krediden neden yararlanamadım bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz.

 8. oktay mendeş
  02 Ocak 2012 at 22:59

  yaklaşık 5-6 yıldan bu yana internet cafe işletiyoruz cafeyi ve bilgisayarları daha iyi duruma getirerek daha iyi hizmet vermek istiyoruz.bununla ilgili hibe alabilirmiyiz?

 9. şifa çelik
  04 Mart 2012 at 22:29

  slm ben bir gezi yatı yaptım ama para biti icin bu sene calıştıramıyorun bana yardım etermisiniz

 10. ismail erbasaran
  02 Mayıs 2012 at 13:57

  iyi günler sakarya oturmaktayım zencefil yetiştirmeyi düşünüyorum maddi sıkıntı olduğundan yapamıyorum bu konuda yardımcı olurmusuunuz

 11. hikmet karakoç
  17 Ekim 2012 at 22:38

  slm ben mersin de oturuyorum ben züccaciye hertürlü ev eşyaları üzerine iş yeri açmayı düşünüyorum ben bu girişimcilik eğitimini aldıktan sonra iş yerimi açıp başvurduğumda kosgeb e bana krediyi verme me gibi bi durum var mı bana bu konuda yardımcı olursanız menmun olurum tşklr.

 12. halil doğru
  29 Ocak 2013 at 01:30

  merabalar bende kendi çapımda bir halıyıkama ve kuru temizleme dükkanı açmak istiyorum kosgeb hibe kredisinden yararlanmak istiyorum yararlanabilmem için neler gerekli detaylı birşekilde öğrenmek istiyorum

 13. Ali Ekber Ay
  26 Şubat 2013 at 17:16

  Merhaba,

  Kurumsal bir şirkette yönetici olarak çalışmaktayım.Halısaha kurmak istıyorum ama KOSGEB’ten nasıl işyeri açma kredisi kullanabilirim bilgi verebilirmisniz?

  Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 14. mustafa tavacıoğlu
  03 Mart 2013 at 17:58

  ben kendim 1 ekmek fırınında çalışmaktayım ama tek bir haylim bende kendim bir fırın aça bilmek acaba hazır devreden yerlerden devir etme hakkına sahip olan birinden bende devir albilirmiyim makinalar ve tüm tecrizakları içinde olmak kaydesiyle hazı fırın açmak istiyorum nasıl yardımcı olaabilirim saygılarımla tel no:0539 814 99 52 bu no dan bana bilgi verirseniz şimdiden teşekkür eder saygılarımla.

 15. yusuf deniz
  21 Mart 2013 at 09:16

  Bende bir iş yeri açmak istiyorum fakat açmak istediğim iş yeri bir (bar) ve koskep kredisin den yararlana bilirmiyim beni bu konuda bilgilendire bilirmisiniz? Teşekkür ederim

 16. nursel aloğlu
  15 Mayıs 2013 at 09:31

  slm bende kuaför salonu açmak istiyorum ama açamıyorum evlendim ayrıldım hç bir gelirim yok ailem bakıyo iki oğlum yanımda sizden yardım istiyorum 05382271403 tlfn numaram saygılarımla teşkür ederi allahıma emanet olun

Yorumlarınızı paylaşır mısınız?