KOSGEB Destek Kredileri

KOSGEB Kobi İhracat Destek Kredisi

Destek Kredisi, KOSGEB “KOBİ Beyannamesi ve Yararlanıcı Durum Tespit Formu”nu (YDTF) doldurmuş ve onaylanmış KOBİ’ler içinden, kambiyo mevzuatına göre döviz Kredisi kullanma ehliyetine sahip, ürettiği malları ihraç eden veya ihracat kayıtlı satış yapan ve Kredi süreci içerisinde ihracat taahhüdünde bulunan KOBİ’leri kapsar. Her bir KOBİ için, üst limiti 100.000 USD karşılığı TL dir.

KOSGEB Kayıtlı Eleman İstihdamı Destek Kredisi

Destek Kredisi, KOSGEB “KOBİ Beyannamesi ve Yararlanıcı Durum Tespit Formu”nu (YDTF) doldurmuş ve onaylanmış KOBİ’ler içinden Asgari % 50’si Küçük Ölçekli İşletmeler, (1-49 çalışanı olan), % 40’ı “Kalkınmada Öncelikli Yöre” ve %60’ı “Normal Yöre ve Gelişmiş Yöre”de yer alan işletmelere kullandırılacaktır. Her bir elemanın istihdamına karşılık 20.000. TL (Azami 100.000 TL. 5 istihdam için) destek Kredisinden yararlanabileceklerdir.

KOSGEB E-Kobi Bilişim Destek Kredisi

İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren ve KOSGEB saha taramasına dahil edilmiş bütün işletmeler yararlanabilecektir. Kredi Tutarı Seviye Tespit Formu ile belirlenen, 50.000 TL, 35.000 TL, 20.000 TL ve 10.000 TL’dir. Kredi’nin vadesi E-Kobi Bilişim Destek Kredisi’nin vadesi 24 aydır. Geri ödeme 8 eşit taksitte 3 ayda bir geri ödemelidir.

KOSGEB Destek Kredileri hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın..

Paylaş!

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php