İyi bir fikri olan gelsin…

TÜSİAD başkanlığına veda eden Ümit Boyner,”İyi bir iş fikri olan gelip beni bulsun” diyor. Ümit Boyner, üç yıllık başkanlığın ardından TÜSİAD’a veda etti ve Boyner Holding‘de ara verdiği işlerine geri döndü. Bugünlerde grubun bilanço detaylarını inceleyerek işe başlayan Boyner, 2013 yılında grubun yeni yatırımlarıyla yakından ilgilenmek üzere çalışmalar yürütüyor. Girişim sermayesinin daha çok öne çıkaracağını söyleyen Boyner’in planlarında melek yatırımcı olmak da var. Boyner, “İyi bir iş fikri olan gelip beni bulsun” diyor.

Ümit Boyner, “Girişimciliği çok önemsiyorum. Girişim sermayesi Türkiye’de çok yeni ve ben bu konu üzerinde daha çok durmak istiyorum. Bu doğrultuda melek yatırımcılık ve girişimcilik fonları gibi konulara eğilmek istiyorum.” dedi.

Melek yatırımcı mısınız?

Melek yatırımcı değilim ama olmak istiyorum. Üniversitelerde girişimciliğin geliştirilmesini ve melek yatırımcılığı önemsiyor. Bu konuda iş dünyasının üzerine de sorumluluklar düşüyor.
İyi iş fikri olanlar size mi gelsin? Evet tabii ki.

İyi iş fikrini nasıl anlarsınız?

Biz perakende sektöründe olduğumuz için çok müşteri odaklı çalışıyoruz. Müşterinin hayatında iyi bir fark yaratabilecek herhangi bir ürün, iyi bir iş fikridir bence. Sonuçta müşteriye fayda sağlamak ve onu memnun etmek esastır. Müşteriden talep görmezse, olmuyor. Bunu sunan fikirler benim için önemli.

Kaynak: Ekonomist

Paylaş!

"İyi bir fikri olan gelsin…" hakkında 9 yorum:

 1. ismail çinal -

  merhaba,sayın ümit boyner iyi bir fikri olan beni bulsun demiş,ne konuda, ve nasıl bulacağız sayın ümit boyneri,iyi bir fikri olana sunacağı olanaklar nedir.yazdıklarıma ilgisiz ve kayıtsız kalınmayacağını ümit eder,saygılarımı arzederim.

  View Comment
 2. Küçük Güneş -

  İyi bir fikrim var ama hiç param yok buna nasıl destek sağlarsınız .KOSGEB de girişimcilik belgesi aldım ekonomim olmadıgından dolayı is kuramıyorum yardımcı olurmusunuz sayın Cem Boyner

  View Comment
 3. Küçük Güneş -

  İyi bir fikrim var ama hiç param yok buna nasıl destek sağlarsınız .KOSGEB de girişimcilik belgesi aldım ekonomim olmadıgından dolayı is kuramıyorum yardımcı olurmusunuz sayın ümit Boyner tel 05376749189

  View Comment
 4. Dr.Aysu Somunkıran -

  Merhabalar Ümit Hanım,
  Tüsiad başkanlığı sırasındaki başarılı çalışmalarınızda sizi takdirle izlemekteydim ”iyi bir fikri olan gelsin” projenizle de yeni bir çığır açıp mikro girişimciye destek olmanız çok güzel. Patenti eşime ait olan istihdamı artırıcı turizm sektörüyle ilgili projemle ilgili sizden görüşme talep etmekteyim. Teşekkürler.
  05427164766

  View Comment
 5. İyi fikri olan buraya telefonunu yazsın ben onu arar bulur, telefon açarım dememiş.Gelsin demiş.Bu kadar tembel olmayın .Fikrinize inanıyorsanız .Boyner firmasını arar randevu alırsın , holding binasına gidersin görebilmek için kapıda beklersin vs…

  View Comment
 6. Mesut BÜYÜKYUMAK -

  Selam ben Kastamonu TOSYA dan Mesut BÜYÜKYUMAK Türkiyede sayılı bölgemiz de Olmayan ve iş garantisi olan bir iş makinası var bu makinanın ücreti 75.000 euro sezınluk net kazancı ise 500.000 Lira ; benim bu makinayı almam olanaksız ipotek verebileceğim her hangi bir şey de olmadığından kredi seçenegi de bana göre değil ya faizsiz yada çok düşük faiz le kredi olanagı sağlaya bilirseniz yada lizing yapabilirseniz en az 20 kişiye iş imkanı sağlayabileceğim ve ciddi bir gelir elde edebileceğim bir işim olur bu konuda yardımlarınızı talep ediyorum.
  Mesut BÜYÜKYUMAK Tosya / Kastamonu
  tlf: 0536 766 66 56

  View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php