İş Fikri Geliştiren İnovasyon Örnekleri

Türk şirketleri sürekli araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) yatırımlarını artırırken, inovasyon dolu ürünler tasarlayanlar bir adım öne çıkıyor. Gündelik yaşamı kolaylaştıran inovatif ürünlerle tüketicinin karşısına çıkma yarışı da hızlanıyor. Havaalanlarındaki x-ray cihazında ötmeyen kemerden, makyajda kirpikleri 360 derece çevreleyen maskaraya, anti-stres tişörtten selülit önleyen çoraba kadar perakende raflarına yansıyan ürünler dikkatleri üzerine çekiyor. İşte inovatif ürünlere son örnekler.

Selin Kolonya İnovasyon Örneği Koku Giderici Seri

Selin Kolonya, yeni inovasyon projesi Koku Giderici Seri’yi görücüye çıkardı. Eczacıbaşı Girişim Pazarlama bünyesinde geliştirilen seri sıvı sabun, kolonya ve ıslak mendilden oluşuyor. Ürünler, tüketicilerin ‘elde kalan kötü kokular’ ile ilgili şikâyetleri göz önünde bulundurularak üretildi. Soğan, sarmısak, kebap, sigara gibi sabunlansa da elden çıkması zor olan kokular bu seriyle yerini limon kokusuna bırakıyor.

İşbir Yatak İnovasyon Örneği

İşbir yatak, doğal viskoelastik ile programlanabilir kumandalı ve titreşimli masaj sistemiyle Viscostar Nature Massage’ı üretti. İşbir ayrıca strese karşı ve deniz yosunu özleriyle cildi besleyen Seacell Wellness Anti Stress yataklarını da yapıyor.

Flormar İnovasyon Örneği 360 Derece Dönebilen Maskara

Kozmetik markalarından Flormar’ın Rotating Maskara adlı ürünü 360 derece dönen fırçasıyla tüm kirpikleri diplerinden uçlarına kadar çevreleyerek uzun ve hacimli bir görünüm yaratıyor. Fırçadaki mini butona basıldığında saat yönünde dönen fırça rimelin kirpiklere eşit yayılmasını ve topaklanmaya engel olmayı amaçlıyor. Alt kirpikler için tekrar butona basıldığında fırça bu sefer ince kirpikler için saat yönünün tersine dönüyor.

Orka Grup İnovasyon Örnekleri Parfümlü Takım Elbise, Anti Stres Tişört

Damat, Tween, ADV markalarının sahibi olan Orka Grup leke tutmayan gömlek, 20-25 kuru temizlemeye kadar yürüdükçe parfüm kokusu salgılayan takım elbise, sivrisinekleri uzaklaştıran ve enerji veren giysilerin ardından son olarak radyasyon ve X ışınlarını engelleyen takım elbiseleriyle tüketicinin karşısına çıktı. Markanın ayrıca anti stress adını taşıyan tişörtleri ve çok sık seyahat eden erkekler için kırışmayan takım elbiseleri de bulunuyor.

Süvari Giyim İnovasyon Örnekleri X-ray Cihazında Ötmeyen Kemer

Erkek giyim markalarından Süvari, X-ray cihazında ötmeyen kemer üretti. Kemeri metaltoka kısmı çıkacak şekilde üreten Süvari, X-ray cihazlarından geçerken kemer çıkarma sorununu da ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Korkmaz İnovasyon Örneği Haşlamayan Çaydanlık…

Gülhane Askeri Tıp Akademisi verilerine göre, Türkiye’de son 10 yılda gelen 5 bin 264 yanık olayının yüzde 95’inin evde mutfak ve kahvaltı masasında sıcak sıvılar aracılığıyla yaşandığı bilgisinden yola çıkan Korkmaz 250 bin dolar yatırımla ‘Haşlamayan Çaydanlık Esta’yı üretti. Devrildiğinde bile içindeki sıvıyı dışarı çıkarmayan çaydanlık tasarım ödülü Reddot Design / Honourable Mention 2011’i kazandı.

Selpak İnovasyon Örneği Bakteri Öldüren Kâğıt Mendil

Kâğıt mendil denilince akla ilk gelen markalardan Selpak, yeni nesil anti bakteriyel mendilleri ile bakterilerin yüzde 99.9’unu öldürerek hijyen sağlamayı amaçlıyor.

Penti İnovasyon Örneği Kaçmayan, Selülit Önleyen Çorap

Penti non-run adını verdiği kaçınca yürümeyen çorap üretti. Çorap delindiği ya da takıldığı zaman yürüyüp büyümüyor. Markanın basınç uygulayan özel örgüsü sayesinde kan dolaşımını hareketlendirip, mikro masaj etkisiyle selülitleri kontrol altına alan antiselülit adlı bir ürünü de bulunuyor.

Paylaş!

"İş Fikri Geliştiren İnovasyon Örnekleri" hakkında 2 yorum:

 1. BÜYÜK VE ESASLI İŞ TEKLİFİ

  Meraba arkadaşlar ben emekli bir vatandaşım, heykel ve biblo yapma merakım küçüklükten gelmektedir. 1987 yılında Ankara Gazi Üniversitesi resim ve heykel bölümünden de terkim şimdiye kadar hep küçük biblo ve biraz daha büyük heykel çalışmalarım oldu çok şükür akmasa da damladı bu siteyede çokça ilan verdim belki de bazılarınızla da konuşmuşuzdur yakın bir zaman önce arkadaşın birisi yine buraya verdiğim kalıp satışı ile ilgili kalıp almak istediğini tel.de söyledi ama benim verdiğim ilan küçük maket ve biblo kalıp satışı ile ilgiliydi yine aynı bu yerde sizde okuyabilirsiniz ama arkadaş benden küçük değil de büyük heykel kalıbı almak istediğini söyledi ve bende o andan itibaren büyük iş yapmaya karar verdim yani kazanacaksam büyük yapıp büyük kazanayım fikri geldi aklıma işte size teklifimi açıklıyorum şu anki projem bire bir hatta bi misli de büyük olmak üzere gerçekçi aslan heykeli yapmak sanırım uzunluğu 4-5 metre olacak modelleme çalışmalarım başladı, malzeme tedarik çalışmalarım zamanında olursa çok geçmeden aslanı bitireceğim aslanın gözlerini de protez takacağım bu yabancı real (gerçek) çalışan heykeltraşlar varya, onlar gibi yapmayı planlıyorum aslanım bittiğinde gerçekçi olmasını istiyorum sizdende isteğim bana pazar bulmanız bence bu iş için çeveresi iyi olan arkadaşlar taş atmadan kazanacak, mesela galatasaraylı olanlar kulüplerle bağlantısı olanlar, villası olan zenginleri tanıyanlar, bunu alabilecek gösterişe meraklı zengin işletmeler olabilir ve dahası pratik zekanıza kalıyor bu işden size pay olarak teklifimde % 20 sanırım en makul bu büyüklükte dev bir aslan heykelinin satış fiyatı en aşağı eski parayla 5 milyar , belki de 10 milyar çalışmalarımı görmek isteyen bay bayan arkadaşlar heykelci67.blogcu.com’a bakabilir tabi bu fikir yani büyük obje yapma fikri yeni olduğu için orada küçük çalışma referanslarım var zaten aslanda bittiğinde kendim de onun yanında olmak kaydıyla resimlerini çeşitli açılardan çekerek bu bloğum da yayınlayacağım elinizi çabuk tutun haber bekliyorum bana ulaşmak için mailden çok telden arayın çünkü webe sıkça girmiyorum görüşmek üzere
  tel: 05424700485—- mail: seramikkolye@hotmail.com
  not: googla ACAYİP KÜLLÜKLER yazdığınızda da genelde sitemde gördüğünüz küllükler çıkar

  veysel keber

  View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php