Hibe programlarına başvurma koşulları

Finanse edilmesi talep edilen faaliyetlerin ilgili bölgesel program kapsamındaki illerin sınırları içinde yürütülmesi koşuluyla, yerel yönetimler ile kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar başvuruda bulunabilmektedir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) ise doğrudan gelir artırıcı nitelikte olmayan faaliyetlerine hibe verilebilmektedir.

Bu niteliğe sahip kurum ve kuruluşlar;

Yerel yönetimler (belediye, il özel idaresi, köy tüzel kişiliği, muhtarlıklar), KOBİ’ler, Sivil toplum kuruluşları ve ilgili tüm yerel inisiyatifler, Sanayi, ticaret, ziraat, meslek oda ve kuruluşları, vakıflar, dernekler, sendikalar, kooperatifler, Üniversiteler, araştırma enstitüleri ve eğitim kurumlarıdır.

Hibe Başvuru Rehberinde aksi belirtilmedikçe kamu kurum ve kuruluşları hibeden yararlanamamakta ancak projelerin hazırlanması ve uygulanmasına destek verebilmekte, bu amaçla “iştirakçi” olabilmektedir.

Kaynak: İNC Girişim

Paylaş!

"Hibe programlarına başvurma koşulları" hakkında 2 yorum:

  1. biz 35 yıllık kuafor ve güzellik salonu işletmekte olup 250 metre salon sahibiyim 2004 2006 yılı ç.ü meslek yüksek okulu kuaforluk bölümü mev zunu olup salonumda devletin kurs programnda kuafor yetiştirme avrupa birligi program destekli egtim verebilirmiyiz teşekkürler

    View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php