Hibe Kredi Nasıl Alınır?
Benzer Girişimcilik Haberleri
 1. Kredilerin yarısı KOBİ’lere
 2. Güneş enerjisine kafa yorana 2.5 Milyon TL destek
 3. Akbank KOBİ kredilerinde yüzde 50 büyüme hedefliyor
 4. KGF’den KOBİ’leri korumak için uzun vadeli kefalet

Türkiyede binlerce insanın ortak sorunudur sermaye bulamama. Kişiler yapacakları projeleri için sermaye bulamama ve gerekli girişim sağlanamamaktadır. Kişiler sürekli aynı sözleri kullanmaktadır. Elimden tutan yok. Veya kişileri etkileyen çevre faktörleri vardır. Yapacağın iş için sermayeyi nerden bulacaksın, kim kime bedava para verir, veya boşuna hayal kurma gibi sözleri sürekli dile getirirler.

Oysa projelerin değeri, gün geçtikçe anlaşılmaktadır. Şu anki Türkiye konjektörün de et krizini hepiniz biliyorsunuz. Devlet bu sorunu uzun vadede çözmek için insanları hayvancılığa teşvik etmektedir. Çok cazip oranlarla büyük baş, küçük baş, kanatlı hayvancılık, vs gibi anlanlara yüksek miktarda kredi veya hibe vermektedir.

Girişimciler için proje sahipleri için kaçırılmayacak fırsattı bu. Sadece hayvancılık içinde geçerli değildir. Değişik sektörlere binlerce lira hibe veya kredi vermektedir.

Örneğin 2010 yılında verilen hibe ve kredilere göz atalım:
2010 yılında 25.187.465,94 TL miktarında projelere hibe veya faizsiz kredi uygulaması yapılmıştır.
6.480 projeye ödenek çıkmıştır.

Sizin projenize de hibe kredi çıkmasını istiyorsanız TIKLAYINIZ!

Hibe Kredi nedir?

Hibe bölgesel kalkınma, istihdam büyüme gibi faktörleri göz önünde bulundurarak gerekli yatırımı sağlayacaklara maddi veya ürün olarak verilen geri dönüşümsüz destektir.

Kimler Hibe Kredi alabilir?

 • Girişimciler (Belli bir işletmesi olmayanlar)
 • Kobiler (1 ile 250 arasında çalışanı olanlar)
 • Sivil toplum kuruluşları
 • Belediyeler
 • Belirli bir meslek grubundan olanlar
 • Çiftçiler
 • Üreticiler
 • Sanayiciler

Daha bir çok kişi veya kurumlar hibe veya krediler den faydalanabilir.

Ne Yapmak İstiyorsunuz?

 • Hayvancılık yapmak mı istiyorsunuz?
 • Mandıra mı kurmak istiyorsunuz?
 • Tarım mı yapmak istiyorsunuz?
 • Tekstil mi?
 • Sanayi mi?
 • Teknoloji mi?

Bir çok sektörde bir çok alana verilen hibe destekleri var, sizlerde artık bu desteklerden faydalanmanızın zamanı geldi…

2011 Yılı Hibe Destek Miktarları

2011 yılında tarım hayvancılık alanlarında çok büyük bir destek projesi başlatıldı. 7.500.000 TL ye kadar faizsiz 2 yıl ödemesiz ve 5 yıl vadeli kredi desteği sağlanacağı açıklandır. Tarım bakanı Sn. Mehdi Eker tarafından bizzat basın mensupları aracılığı ile duyruldu. Yapılacak olan destekle, süt ürünleri, damızlık hayvan yetiştiriciliği, besicilik vs. gibi alanlara milyonlarca liralık destekten bahsedildi.

Haber linkleri
http://www.referansgazetesi.com/
http://www.bighaber.com/

Bir çok şehirde verilecek olan destekten faydalanmak istiyorsanız acele ediniz. Bu fırsatı kaçırmayınız. Nasıl destek alacağınızı bilmiyorsanız, biz size bir kitap sayesinde detayli bir şekilde öğretiyoruz. Üstelik proje hazırlamaktan başlıyoruz, hibe veya kredi başvurusundan, sonuca kadar size her türlü desteği saplıyoruz.

Hibe Krediler Kitabı Nedir?
Hibe Krediler E-kitabı, sizlere nasıl hibe alınır sorusuna cevap veren en etkili klavuzdur. Bu alanda rakipsizdir. Çok detaylı bir araştırmanın sonucudur. Bir çok strateji ve kolaylık barındıran bir rehberdir. Okuyanların hayatını değiştiren bir kitaptır.

Hibe Krediler Kitabını hemen indirmek için Tıklayınız!

PAYLAŞ!
 • gplus
 • pinterest

"Hibe Kredi Nasıl Alınır?" hakkında 11 yorum:

 1. Medine Çeltik
  07 Aralık 2010 at 01:22

  Girişimci olarak 30.000 TL alıcam. Ve uzun zamandır kurmak istediğim işe kavuştum. Çok teşekkürler..

  • ismail kabadayı
   22 Ağustos 2012 at 18:27

   sevgili Medine Çeltik
   detayları ile almak üzere olduğunuz parayı nasıl bir yolla aldığınızı anlatırmısınız bizide bilgi sahibi yapınız lütfen
   ilginize teşekkür
   isterseniz tlefonda edebilirsiniz
   05364639639

 2. ismet katlanç
  23 Aralık 2010 at 01:07

  bence herkes yalan konusuyo böyle bişey yok ben kocaeli gebzede yasamaktayım ve tum bankalara gıttım devletın ve kosgebın acıkladı gırısımcı kredısınden hıc bır banka bılgıdar deıl sadece garantı oda fırması olan kısılere verıyo yanı benım fırmam varsa ben zaten gırısım yapmısım onun adı ıhtıyac kredısıdır dedım gırısımcı kredısı fırması olmayan kısıye ımkan saglamaktır ama ukalalık yaptı ve kapıstık yanı kısacası herkes yalancı ben alamadım medıne hanım sen nasıl aldın anlamadım

  • Ahmet PORTAKAL
   20 Şubat 2011 at 00:46

   İsmet KATLANC doğru söylüyor bende denedim tüm bankalara sordum firması olmayana vermiyor dediği gibi firmama varsa napayım onun kredisini

   • muhterem
    29 Eylül 2012 at 17:58

    kosgebte iş fikri olan herkese bu destek verilmektedir 360 tane kursiyeri bizzat mezun ettik ve hepsine 30000 tl geri ödemesi,z hibe vede 70000 tl faizsiz 5 yıl vadeli kredi tanımladık . kulaktan dolma bilgilerle konusanlara itibar etmeyin kosgebin uygulamalı girisimcilik egitiminden 60 saat kurs görüp sertifika alan her vatandas üzerine kayıtlı vergi levhası olmamak kaydı ile yararlanır üzerine vergi levhası olan vede yanında en az bir sigortalı işçi çalıstıranlarda kobi destek ten yararlanır.tarım işi yapacaklarda tkdk ve tarım bakanlıgı hibelerinden faydalanırlar.

 3. mahmut
  23 Aralık 2010 at 10:16

  sen nasıl aldın acaba ve ne iş yapacaksın!?

 4. Hibe Kredi
  18 Temmuz 2012 at 16:07

  Merhaba;

  Arkadaşlar, sizin bahsettiğiniz problemler bir özel bankanın müşterilerine karşı yapmış olduğu kampanya tutumlarıdır. Hiçbir özel banka hibe kredisi vermez. Verilen hibeler devlet desteklidir. iş kurmak isteyenlere yönelik bir çok projeye destek vermektedir. Kosgep, Tübitak vs bir çok devlet kurumu girişimcilere destek vermektedir.

 5. mehmetcan
  14 Ocak 2013 at 16:26

  vallah bende iş kurmak ıstıyom ama nereye bas vuracagımıbılımıyom kuru temızleme ustune

 6. kemal ş
  22 Şubat 2013 at 19:56

  arkadaşlar rica ediyorum soruma bir cevap lütfen ben restaurant cafe açmak istiyorum bu sektörede hibe kredi veriliyormu lütfen cevap istiyorum bide hibe kredisi için proje parası para veriliyormu ben 1500 tl diye duydum doğrumu ..

 7. ERDAL KIZILDAĞ
  29 Mayıs 2013 at 00:17

  merhaba arkadaşlar;

  benden bir restaurant açmak istiyorum hibe değil destek kıredisi almam gerekiyor bunu hangi bankadan alabilirim.

  yada kosgep tübitak gibi kuruluşlardan mı baş vurmam gerekiyor

 8. sabri altundag
  15 Ağustos 2013 at 15:17

  170 oda bır otel acmak ıstıyorum am para yok hebi kredısı kulanmak istıyorum?

Yorumlarınızı paylaşır mısınız?