Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

Hibe Krediler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın..

Girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanan 38 yaşındaki Cemile Polat, özel bir şirkette 3 yıldır sekreter olarak çalıştığını belirterek, KOSGEB’in iş kurmak için hibe ve kredi vereceğini basından öğrendiğinde hayatı boyunca özendiği iş kadını olmak için fırsat yakaladığını söyledi. İş eldiveni üretimi yapacağı bir imalathane kurmayı hedeflediğini anlatan Polat, ”KOSGEB’in bu projesi benim gibi iş kurmak isteyen herkes için çok önemli bir fırsat. Bu projeyle devleti arkamda hissettim” dedi.

49 yaşındaki Hakan Erden de lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladığı Almanya’da 18 yıl kaldığını ifade ederek, 13 yıldır da Türkiye’de çeşitli yerlerde çalıştığını, ancak kurduğu işlerden 2 tanesini ekonomik kriz nedeniyle kapatmak zorunda kaldığını söyledi. Erden, ”Türkiye’de girişimciler için en büyük sıkıntı ilk aşamadır. Burada girişimcilik eğitiminin verilmesini çok sağlıklı ve doğru buluyorum. Eğer işi nasıl yapacağınızı bilmezseniz ne kadar paranız olursa olsun mutlaka batırırsınız” diye konuştu.

KOSGEB’in sağlayacağı kredi ile Türkiye’de Dış Ticaretle ilgili bir danışmanlık firması kuracağını anlatan Erden, Türk iş adamlarının Rusya, Çin ve Almanya gibi ülkelerin pazarlarıyla bağlantılı işler yapmaları için danışmanlık firması kurmak istediğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli olan 60 yaşındaki Sadri Ümlü de olduktan sonra bir süre hediyelik eşya satışı yapılan yerlerde çalıştığını, ancak KOSGEB’in böyle bir kredi vereceğini duyunca kendi işini kurmak istediğini ifade etti. Hediyelik eşya ve eskiden beri meraklı olduğu antika tespih satışı yapabileceği bir yer açacağını bildiren Ümlü, ilerideki hedefinin ise kıymetli taşlardan tespih yapım imalathanesi kurmak olduğunu kaydetti.

36 yaşındaki Hatice Özüm de bir reklam şirketinde asistan olarak görev yaptığını belirterek, komşusunun Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki tavukçuluk çiftliğinden etkilendiği ve hayvanları sevdiği için KOSGEB’den alacağı parayla bir hayvan çiftliği kurmak istediğini anlattı.

İşletme mezunu 23 yaşındaki Nihan ile iç mimarlık mezunu 28 yaşındaki Ertan Damar çifti ise girişimcilik kursuna birlikte katıldıklarını ve mobilya üzerine bir üretim bir de satış yapabilecekleri iki ayrı iş kurmak istediklerini bildirdiler. Babasının ofis mobilya imalathanesinde çalıştığını ifade eden Ertan Damar, buradan alacağı parayla ev mobilyaları konusunda bir imalathane açmak istediğini, eşi Nihan Damar’ın ise bu mobilyaların satışını yapabileceği bir yer açmak istediğini kaydetti.

İlkokul mezunu babasının annesiyle birlikte kendi işlerini kurduklarını ve geliştirmek için her türlü desteğe başvurduklarını belirten Ertan Damar, eşiyle birlikte anne ve babasını örnek aldıklarını, iş hayatında onlar kadar başarılı olmak istediklerini söyledi.

İşsiz bir anneydi şimdi ayda 3.000 TL kazanıyor!

Paylaş!

"Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri" hakkında 11 yorum:

  • bu destek girişimcilik programı kapsamında verilmektedir. dolayısıyla açılacak olan bir girişimcilik kursuna katılmanız ön şarttır.direkt olarak bu hibeyi alamazsınız bir sinerji merkezine yada bölgenizdeki ticaret odalarına bilgi için başvurabilirsiniz.

   View Comment
 1. tabii alın bu kredileri. ab.ye girmenin ön koşulu olan mali yardımlar -ıpa- kapsamında verilen bu kredileri alın, boynunuzdaki ipi daha da sıktırın, kapitalizme daha çok hizmet edin. hayallerinizi umutlarınızı satın 2 kuruşa, memlekette ne adımlar atılıyor, neler planlanıyor, kapasiteniz ne, herşeyi verin ellerine, ajan bile kullanmalarına gerek kalmadan. somali’de satılması tabu olan deve sütünü bile ticarileştirilen, hem de bunu kırsal kalkınma maskesiyle yapan zihniyete köle edin kendinizi…

  View Comment
 2. alınması zor bir kredi ve basında lanse edildiği gibi değil.Kurs bitince kimseye kredi vermiyorlar.Şirketi kurmak için kendi paranla yatırım yapmak zorundasın ve kursu bitirdikten sonra elinde belgen vergi levhan ve projenle kosgebe gidip başvuruyorsun eğer onaylanırsa 1 yıl için de dilimler halinde kredini alabiliyorsun.
  Tabi önemli bir şey fakat eğitimine girebilecek kadar şanslıysanız :D

  View Comment
  • belgeyi aldım arkadaşım ama verilen hibeyi almak hiç kolay değil projemde hazır ama şirket kurmak yer kiralamak vs için param olmadığı için kursu boşuna almış oldum öyle güzel anlattılarki herşeyi verecekler bizde iş kuracaktık ama kesinlikle öyle değil 27,000 için 38,000 harcamanız gerekiyor. kredi içinde teminat kefil vs gerekiyo sözde hükümet alın ben veriyorum diyor çıkıp ama alakası yok biliginiz olsun arkadaşlar…

   View Comment
 3. Merhaba,
  Yunus Yeşim kredi firması tüm kredi sunmak dışında, kendi bir iş başlatmak için bir kredi veya bazı kişisel özellikleri satın almak için bir kredi ihtiyacı, araba, özellikleri gibi veya borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacı sonra biri için bizimle irtibata geçerek doğru bir karar olacaktır, stressiz bir kredi istiyorsanız o zaman biri için artık e-posta adresi üzerinden bizimle irtibata geçmekten daha başka seçenek düzeni tüm gecikmeler ve stres olmadan kredi sunuyoruz: yunusyesimloanfirm@gmail.com
  Burcu:
  CEO
  Yunus Yeşim

  View Comment
 4. merhaba,
  iç mimarım.2009 senesinde istanbulda serbest diş muayehanesi tasarım uygulama projem oldu.bunun dışında da yine istanbul’da toplam 2 senelik ofis deneyimim var.şimdi kendi memleketim trabzonda kendime ait ofisim olmasını istiyorum.girişimcilik kursuna katılıcam.sertifika aldığım takdirde kosgeb ofis açmamla ilgili yardımcı olur mu ,bunla ilgili bilginiz var mı acaba?

  View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php