Girişimci kadınlara ilk adım kredisi

Halkbank yoksul kadına kendi işini kurması için ‘İlk adım kredisi’ verecek. Banka 100 bin liraya kadar ulaşan krediyle bin girişimci kadına ulaşmak istiyor.

Halkbank, yoksul kadınlara kendi işini kurma fırsatını tanımak, “ilk adım”larını sağlam attırmak için destek verecek. ‘İlk adım kredisi’ olarak adlandırılan programda, kadınlar eğitim durumlarına bakılmaksızın desteklenecek. Halkbank ile Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün ortaklığında sağlanacak kredide kadınlar eğitim ve iş tecrübeleri göz önüne alınarak, “tohum”, “fidan”, “ardıç-çınar” olarak üç gruba ayrılacak. İlkokul mezunu olan kadınlar 10 bin liraya kadar, üniversite mezunu kadınlar ise 100 bin liraya kadar kredi alabilecek.

Hedef bin kadına ulaşmak

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın yönetiminde başlayan projede kredi aylık 0.70′den başlayacak faiz oranları ile verilecek. Kredilerde 60 aya varan vade, esnek ödeme, bir yıl ödemesiz dönem ve hesap işletim ücreti muafiyeti gibi olanaklar sunulacak. Ayrıca ilk defa kadın girişimcilere 10 bin lira limitli sağlık poliçesi de hediye edilecek. Kadın girişimcilerin başvuruları en geç bir hafta içerisinde sonuçlandırılacak. Destekle bin yeni girişimci kadına ulaşılması hedefleniyor.

Kaynak: Fikir Avcısı

Paylaş!

"Girişimci kadınlara ilk adım kredisi" hakkında 3 yorum:

 1. Fatma Kaplan -

  35 yaşında lisans mezunu bir bayanım çok güzel olur bu halkbankın kredi vermesi, çok ihtiyacım var benim işsizim yararlanmak istiyorum başvuru koşullarını nasıl öğrenebilirim.

  View Comment
 2. Döne yılmaz -

  Dışardan üniversite okuyorum evliyim bende bu krediden faydalanmak istiyorum istedigimiz işi yapabilecek mıyız yoksa bankalarmi yönlendirecek.cunku benim başlama aşamasında bir isim var nakit sıkıntısından ilertemiyorum

  View Comment
 3. Selam lütfen girişimci kadin destek kredisi diye birsey olmadigini yazin 3 aydir aramadigim kuruluş basvurmadigim banka kalmadi kesinlikle 1 yillik gelir belgesi olmayan ise başlamak için maddi yeterliliği olmayan ancak ne olur bu isi yapmak istiyorum bana bir firsat dediğiniz banka yada kuruluşlar yuzunuze bakyor neymiş girişimci kadina teb ten 75 bin kredi böyle bisey yok sakin inanmayin butik otel açmak istedim bu krediden fayalanmak istedim ama herkes akil veriyor helal size böyle bir ise başlamak istiyorsunuz demiyorlar bir yani arkadaşlar koskeb belgem var koskepin kredi imkani is yerini acinca e onada param yetmiyor kisacasi girişimcilik turizime tam estek diye soyluyorlar benim gibi sakin ben yaparm hevesiyle yola cikmayin kendinizde para yoksa destek yok

  View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php