Gediz Üniversitesi 1. kariyer günleri başladı

Gediz üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Kariyer, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler kulüplerinin düzenlediği Gediz Üniversitesi 1. Kariyer Günleri, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, SOCAR Türkiye Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz ile iş dünyasının tanınmış isimlerinin katılımıyla 17-18 Nisan 2012 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirildi.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile SOCAR Türkiye Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz’un açılış konuşmalarıyla başlayan “Gediz Üniversitesi 1. Kariyer Günleri” çeşitli konularda düzenlenen oturumlar ile devam etti. Açılışta konuşan Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu insan kaynağında öncelikle yabancı dil, kendine güven, dürüst ve güvenilir olmak, bilgi ve beceri kazanmış olmak gibi unsurların önemsendiğini belirterek, üniversite olarak bu özelliklere sahip, piyasanın ihtiyaç duyduğu elemanların yetiştirilmesine en az eğitim kadar önem verdiklerini söyledi.

SOCAR Türkiye Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz ise, Türkiye ekonomisinin büyüyebilmesi için enerjiye ihtiyaç olduğunu belirterek, ”Dünyada 400 küsur nükleer santral var, bizde 1 tane yok henüz. Dünyayı kirletmeyelim. Tamam ama bu ülkenin onurlu duruş sergilemesi, güçlü kalabilmesi, zenginleşebilmesi için nükleer enerjiye de kömüre de ihtiyaç var” dedi.

Açılış konuşmaları sonrasında ise Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, Alfemo Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu ile Sesli Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hazım Sesli’nin katıldığı panele geçildi.İş dünyasının başarılı temsilcileri, Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik’in başkanlığındaki oturumda gençlere hem önerilerde bulundu hem de ekonomiyi değerlendirdi. Gediz Üniversitesi öğrencilerini iş hayatına hazırlayan 1. Kariyer Günlerinin öğleden sonraki oturumunda da KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır ile Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Özekes yer aldı.

KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır oturumda, öğrencilerle iş hayatı ile ilgili tecrübelerini paylaştı ve iş hayatında başarının yollarına değindi. KOSGEB ve KOSGEB’de yaşanan değişim ve dönüşüm sürecine değinen Şatır, KOSGEB desteklerin öğrencilerin kariyerlerine yön verebilmesi açısından son derece önemli unsurlar taşıdığını dile getirdi. Bu bağlamda öğrencilerin girişimciliği önemli bir olgu olarak görmelerini isteyen Şatır, kariyer hedeflerini buna göre de kurgulamaları gerektiğini kaydetti.

1. Kariyer Günlerinin diğer oturumların ise Prof. Dr. Ömer Baybars, Prof. Dr. Mustafa Tanyeri, Tivibu Direktörü Burak Evren, Ernst&Young temsilcileri Barış Ünalır ve Güray Kurşunoğlu, Prometheus Danışmanlık Kurucu Genel Müdürü Yücel Atış ile SecretCV.com’dan Erim Hısım öğrencilerle buluştu.

Kaynak: Kosgeb.gov.tr

Paylaş!

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php