Garanti’den kadın girişimciler ücretsiz eğitim

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle, kadın girişimcilere ücretsiz eğitimler düzenleyecek. Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) işbirliğiyle, şimdi de kadın girişimcilere yönelik ücretsiz eğitim programları düzenleyecek. “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” adlı eğitimler, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında, sırasıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilecek. BÜYEM, haftada 3 gün 4’er saat sürecek program kapsamında; kadın girişimcileri kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi konularında bilgilendirecek. Eğitimlerle, kadın girişimcilerin işletmelerinin sürdürülebilirliği için ihtiyaç duyduğu donanımı oluşturmak ve vizyonlarını genişletmek amaçlanıyor.

Eğitim almak amacıyla ön görüşmelere katılmak isteyenlerde; en az lise mezunu ve %100 yerli sermayeli bir şirketin sahibi ya da ortağı olma, faaliyetlerini Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde en az 1 yıldır aynı unvanla sürdürme, şirketinde en az 3 en çok 100 kişiye istihdam sağlama şartları aranıyor. Başvurular, www.garanti.com.tr sayfasında yer alan bilgileri kdn_girisimciler@boun.edu.tr e-posta adresine göndererek, 28 Ağustos 2012 tarihine kadar yapılabiliyor. BÜYEM’in akademisyenleri tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek ön görüşme ve değerlendirme sürecinin ardından, programa katılacak kadın girişimciler seçiliyor. Eğitimi başarıyla bitirenlere, Boğaziçi Üniversitesi tarafından “Yeterlilik Sertifikası” veriliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “İş hayatında cinsiyete değil yetkinliklere göre değerlendirme yapılmasını, başarmak isteyenlerin desteklenmesini arzu ediyoruz. İşgücündeki kadın sayısını artırmak, kadın girişimcilerimizi risk alma ve istihdam yaratma konusunda cesaretlendirmek için yeni projeler üretiyoruz. Boğaziçi Üniversitesi’yle geliştirdiğimiz eğitim gibi projelerle, Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın girişimci potansiyelini ortaya çıkarmaya çabalıyoruz. Bugüne kadar gördüklerimiz, bizi daha fazlasını yapmaya teşvik ediyor.” dedi.

Kaynak: Finans Gündem

Paylaş!

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php