Fatura ödeme merkezi nasıl açılır?

Fatura ödeme merkezi açma fikrinin mimarı Bursalı bir vatandaşımızdır. Bundan tam 9 yıl önce olay şu şekilde yaşanmıştır: Bursa’da ikamet eden bir vatandaş bulunduğu yerde boş bir arazi üzerinde konteyner yerleştirerek ilk işlemlere başlamıştır. Evi yakında olduğunda elektrik ve internet erişimini evinden temin etmiştir. Maliyede evini adres göstermiş, yazar kasasını almış vezne şekli verdiği konteynıra koymuştur. Fatura tahsilatı için gereken herşey hazırdır artık. Son olarak insanları kendine yönlendirecek olan ”burada fatura tahsilatı” yapılır afişi içinde uygun bir yer bulduktan sonra film başlamıştır. İnsanlar bankaya gidip saatlerce beklemek yerine burada kuyruk oluşturmaya başlamışlardır. Şikayet üzerine ise mahkemelik olmuş fakat online yaptığı fatura tahsilatlarında aldığı komisyon ücretini fiş olarak kestiği için ve de vergi levhası bulunduğu için dava düşmüştür.  Ama konteyner adres gösterilemeyeceğinden iş yeri kapatılmıştır.

Bu olaydan sonra büyük uyanık şirketler hemen bu açığı kapatmak için profesyonel olarak mağaza ve bayilikler açmaya başlamış ve böylece fatura ödeme işi bir sektör halini almıştır.

Fatura ödeme merkezi açmak için gerekenler nelerdir?

Bayilik için gerekenler: vergi levhası, yazar kasa, bilgisayar, nokta vuruşlu yazıcı, nüfus cüzdanı fotokopisi, sabıka kaydı vb. belgeler istenmektedir. Tabiki bayilik için bayi katılım ücreti altında belli bir ücret yatırmanız gerek. Bankalar da belli başlı bazı teminatlar isteyebiliyorlar, bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde bayilik veren şirket ile sözleşme imzalanıyor. Fatura ödeme merkeziniz hayırlı olsun.

Ayrıca bayilik size tüm eğitimi de verecek. Sizin izin gerekli olan tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Fatura ödeme merkezi açma maliyeti ne kadardır?

Fatura ödeme merkezi için gerekli cihazlar ve prosedüler hepsi beraber 5-10 bin TL’yi bulabilmektedir. Tabi kullanacağınız mobilyalarda fiyatı değiştirmede büyük bir etken.

Paylaş!

"Fatura ödeme merkezi nasıl açılır?" hakkında 1 Yorum:

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php