6 Mağaza Açan Metro 2 Bin Kişi İstihdam Etti

Alman Metro Toptancı Market, 2011 yılı için Türkiye’deki 6’ncı mağazasını Samsun’un Canik ilçesinde açtı. Açılışta konuşan Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Bu yıl açtığımız 6 mağaza ile 2 bin kişiye iş imkanı sunduk.

Toplam 120 milyon Euro’luk yatırımla mağaza sayımızı 24’e ulaştırdık.” dedi. Karadeniz Bölgesi’nde ilk kez mağaza açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Özerkan, Canik ilçesindeki mağazayı 15 milyon Euro değerinde yatırım yapılarak hizmete açtıklarını, yeni açılan mağazada toplam 200 kişiye istihdam sağladıklarını ve 40 binden fazla ürünü müşterilerin hizmetine sunduklarını kaydetti. Özerkan, “Samsun mağazamızın yeri bizim için ayrı. Çünkü bu mağaza ile ilk kez Karadenizli profesyonellerle buluşuyoruz. Bu bizim uzun süredir çok istediğimiz bir şeydi. Ürün çeşitliliğimizi, fiyat avantajımızı Samsunlularla, Sinop, Amasya ve Giresun’u da kapsayan geniş bir bölgeyle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Karadeniz’in kalbinde bulunan ve tarihimizin en önemli şehirlerinden Samsun’da olmak bizler için heyecan verici.” diye konuştu. Açılışa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş!

"6 Mağaza Açan Metro 2 Bin Kişi İstihdam Etti" hakkında 2 yorum:

  1. özkan çelik -

    ben esnafım kuruyemişçilik yapmaktayım.Şunu söylemeliyim ki esnafa zerre fiyat avantajı sağlayan bir kuruluş değildir.10 kalem ürün tespit edin ve bu ürün fiyatlarını semt marketlerinde karşılaştırın.

    View Comment

Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

css.php